Головне

Новини / Головне

2019-10-22 13:06

30% ціни новобудови – хабарі. Як працюють корупційні схеми на будівельному ринку

Експерти підрахували, щороку у кишенях чиновників, які надають будівельні дозволи осіб опиняються до 3 млрд гривень. І фінансуємо корупціонерів ми з вами, ті, хто купив таке житло.

Віктор Федорченко один із найбільших забудовників Сум, звів кілька десятків будинків. Здавав їх часто з боєм, заважали корупціонери.  Гроші, переконує,  вимагають усі: облгази, обленерго, водоканали. І, звісно ж, дозвільна організація – Держархбудконтроль. Вони можуть без пояснення повернути документи.

Структури, які викриває Федорченко, у відповідь звинувачували його, мовляв, будував не за проектом.

Український клуб нерухомості в анонімному опитуванні виявив, що 80%  будівельних компаній стали жертвами хабарництва.

І за все платять покупці або вартість житла зростає, або, що найімовірніше,  його якість знижується. Вікна, з яких дме, дахи, що течуть, ліфти, які постійно ламаються  – ці недоліки власникам квартир часто доводиться усувати власним коштом.

Щоб уникнути хабарів -людський фактор із процесу треба вилучити,  і перевести все в електронний формат. Для цього звести докупи майже два десятки реєстрів, які нині не узгоджені між собою.
Однак просто перевести процеси в електронний формат – не достатньо.

Щоб контроль відбувався не епізодично і з запізненням, а на кожному етапі будівництва. У самому Держархбудконтролі нині чекають нового керівника. Він і має дати старт реформам – насамперед, запустити електронний кабінет забудовника. Його тестування анонсують найближчим часом.

За матеріалами fakty.com.ua

Останні

2019-11-15 15:05

Проблемні новобудови. Як не втрапити в будівельну аферу.

2019-11-07 18:26

Як «не попасти на гроші» коли купуєш квартиру у Рівному – рекомендації від…чиновника

2019-11-03 12:03

Що робити, якщо ви купили довгобуд

2019-11-01 12:20

Як обрати добросовісного забудовника