Головне

Новини / Головне

2019-08-01 15:33

Основні тенденції ринку первинної нерухомості у 2019 році

У 2019 році через надлишок пропозиції житла конкуренція між забудовниками залишається на високому рівні. Перш за все, це впливає на цінову політику будівельних компаній. 

У гривні ціни ростуть. Зростання цін на первинному ринку можливе в межах 5–7% протягом року. Істотного підвищення вартості квадратного метра навряд чи варто очікувати, оскільки ціна є головним інструментом у боротьбі за покупців. Особливо в сегменті доступного житла, економ і комфорт-класу.

Ще один важливий тренд – зростання якісних характеристик об'єктів. Це більш дорогі й довговічні будівельні та оздоблювальні матеріали (наприклад, використання вентильованих фасадів), різні дизайнерські рішення, які підвищують зовнішню привабливість житлового комплексу. А ще – проектування не лише наземних, але і підземних паркінгів, територія, що охороняється, і розвинена прибудинкова інфраструктура. А також рішення, які допомагають мешканцям економити на комунальних платежах: «зелені» технології для часткової електрифікації житлового комплексу, повний облік і контроль споживання енергоресурсів.

У 2019 році, швидше за все, у комфорт-класі з'являться опції, які раніше були притаманні новобудов бізнес- і навіть преміум-класу. Це нестандартні архітектурні та дизайнерські рішення: заміна звичних парадних просторими вхідними групами з лаунж-зонами і лобі, вільні планування квартир, які дозволяють власнику квартири зонувати простір за своїм бажанням, вітражне скло і «розумні» технології. Тобто оснащення квартир різноманітними датчиками (температури, руху, диму) з можливістю дистанційного керування ними.

Також відбувається оптимізація площі квартир. Передусім у економ-класі. Це наслідок зростання комунальних тарифів. Причому мова не просто про примусове скорочення метражу. Мається на увазі грамотне зонування житла, застосування функціональних планувань, завдяки чому покупцеві не доводиться платити за порожні «кути».

Останні

2020-06-01 17:14

Розтермінування: рекламний хід чи вигідна пропозиція?

2020-05-25 11:07

Таунхаус - більше, ніж квартира, менше ніж будинок

2020-05-25 10:22

Чек-лист документів перед купівлею житла в новобудові

2019-11-15 15:05

Проблемні новобудови. Як не втрапити в будівельну аферу.