Головне

Новини / Головне

2019-11-15 15:05

Проблемні новобудови. Як не втрапити в будівельну аферу.

Кількість ошуканих інвесторів стрімко збільшується. Недобудови стоять роками, а квартири в них продовжують продаватися. Чому так⁉️

Забудовникам закон не писаний.
В Україні відсутня законодавча база, що захищає права громадян, які купують права на майбутні квартири. Річ у тому, що купувати квартиру, що не існує і не введена в експлуатацію, цілком законно. Майбутні власники оплачують квартири й на ці гроші забудовник будує будинок, але жоден забудовник не може і не дасть сто відсоткових гарантій, що будинок буде зданий вчасно.

Досить часто забудовникам не вистачає коштів від інвесторів на продовження будівництва. Так, обіцяне житло перетворюється в довгобуд. У кращому випадку інвестори заселяються в побудовані будинки, які так і не були введені в експлуатацію, а в гіршому — втрачають свої гроші.

Часто будівництво починається без відповідних документів, а забудовник врегульовує юридичні питання, коли будинок збудований. В Україні непопулярна практика зносити будинки без документів, тому недобросовісним забудовникам немає чого боятись

Як уникнути незаконного будівництва?

Насамперед потрібно перевірити інформацію про продавця, замовника будівництва і забудовника — це можуть бути як три різні, так і одна особа.
Якщо компаній кілька, потрібно дізнатись, які договірні взаємини є між компаніями. Крім того, варто перевірити, чи є у компанії, яка веде будівництво, відповідна ліцензія, чи відсутні судові спори і податковий борг.

Наступний крок: перевірити наявність дозвільних документів на будівництво, наявність прав на землю та уточнити цільове призначення. Жодна ознака не є стовідсотковим доказом можливих проблем забудовника, тому покупцеві необхідно розглядати їх у сукупності.

Самостійно оцінити зміст та відповідність документації важко. Такі послуги пропонують рієлтори, юристи, нотаріуси. Також ви можете звернутися в ГО "PROжитло", де наші експерти нададуть вам безкоштовну консультацію з питань купівлі житла.

Останні

2019-11-15 15:05

Проблемні новобудови. Як не втрапити в будівельну аферу.

2019-11-07 18:26

Як «не попасти на гроші» коли купуєш квартиру у Рівному – рекомендації від…чиновника

2019-11-03 12:03

Що робити, якщо ви купили довгобуд

2019-11-01 12:20

Як обрати добросовісного забудовника