Головне

Новини / Головне

2020-06-01 17:14

Розтермінування: рекламний хід чи вигідна пропозиція?

Ви мааайже назбирали на нову квартиру, але ще трішки не вистачає? Або і житло хочете купити, і кошти  при собі потримати, бо «гроші роблять гроші»? Тоді вам обов’язково треба звернути увагу на розтермінування. Це особливі пропозиції на ринку новобудов, що їх роблять забудовники назустріч клієнтам. Умови на кожному об’єкті різні, але PRO ЖИТЛО спробували для вас зібрати актуальну інформацію, поширені для рівненського ринку нерухомості практики і не тільки. Починаємо занурення в тему, let’s go:

 

ЩО ТАКЕ КУПІВЛЯ НА ВИПЛАТУ?

Так, «на виплату», «розтермінування», «розстрочка», як кажуть в народі, – це все про одне і те ж! Саме слово підказує нам, що повну суму коштів забудовник дозволяє інвестору роз-тя-гну-ти в часі. Особливі прикмети: відсутні нарахування відсотків та короткий термін погашення всієї суми – до завершення будівництва.

Розтермінування буває з першим внеском чи без першого внеску. Вас можуть попросити одразу оплатити від 15% до 70% суми – скільки саме вирішує забудовник. Наприклад, квартира коштує 500 тис грн. Перший внесок складає 50%: тобто 250 тис грн клієнт платить одразу, а решта суми розбивається на 15 частин (поки будинок завершать), і ця виплата складе приблизно по 16 тисяч гривень в місяць.

Інколи забудовник пропонує обійтись взагалі без першого внеску, а розбити всю суму на рівні частини.

Довгострокове розтермінування значно рідше трапляється на ринку. І далеко не всі забудовники можуть собі дозволити чекати 3, 5 або 10 років поки клієнт із ними розрахується. Наприклад, у Рівному можна було знайти максимально тривалі пропозиції на 5 років. Тому зважте на репутацію компанії, бо якщо вона надає нуу дуже «солодку» пропозицію – чи не приманка це? В такому випадку перший внесок рахують по ціні 100% оплати, а суму на розтермінування розраховують вже по більшій ціні із подальшим помісячним зростанням.

 

ЧИМ РОЗТЕРМІНУВАННЯ ВІДРІЗНЯЄТЬСЯ ВІД БАНКІВСЬКОГО КРЕДИТУ

Так, це дійсно ніби схоже. Ні, це не одне і те ж. Якщо коротко, то різниця у відсутності нарахувань відсотків, короткий термін погашення боргу і менш ретельна перевірка інвестора. Забудовник не буде вимагати документи про документи, які підтверджують вашу платоспроможність, але знайте – свої ризики він перестрахує у договорі.

 

СКІЛЬКИ ВИ ПЕРЕПЛАЧУЄТЕ

Якщо клієнт погоджується на розтермінування він повинен розуміти, що переплачує вартість квартири, ніж якби купував одразу за всю суму. Різниця на квадраті може становити як 800 грн на початку будівництва, так і доходити до 2 тисяч наприкінці.

Залежно від квартири буде різна переплата, наприклад, для однокімнатної будьте готові викласти на тисячу доларів більше, а для трикімнатної може набігти і додаткових 5-6 тисяч доларів переплати.

Але інвестори охоче погоджуються на розтермінування, тому що це всеодно вигідніше, ніж банківське кредитування. Зараз мінімальна процентна ставка у банку 14-15% річних, але і це під заставу вашого альтернативного житла.

 

ЯК ЗАБУДОВНИК СТРАХУЄ СЕБЕ

А тепер сенсація: забудовнику взагалі не вигідно давати розтермінування! Йому було б значно краще одразу акумулювати велику суму коштів і оперувати нею, ніж збирати інвестиції по крупинках. Однак великий попит клієнтів на саме таку послугу змушує йти назустріч.

Варто уважно читати договір. У ньому має бути зазначено чи змінюється вартість житла впродовж виплати і як саме. Здорожчання може бути в різних забудовників по-різному, з прив’язкою до курсу долара. Якщо така залежність існує, то, наприклад, при збільшенні курсу долара на 10% вартість залишку перерахують і збільшать.

В договорі також прописані пункти, хто і чому може припинити співпрацю, які шрафні санкції для інвестора, якщо не вчасно сплатив, або взагалі припинив оплату тощо.

І найголовніше. Покупець укладає попередній договір купівлі-продажу і лише після погашення повної вартості, підписується основний договір, який дає право на оформлення власності. Тобто, поки ви, як інвестор, не сплатитите усю суму до копійки (на момент здачі новобудови в експлуатацію), то не маєте жодних прав на квартиру, яка ще належить забудовнику.

 

Читайте договори, задавайте питання, перевіряйте, адже це ви вкладаєте гроші і обираєте!

Слідкуйте за PRO Житло та будьте свідомими!

Останні

2020-09-21 21:34

Парку Устя – БУТИ

2020-09-16 18:24

Скандальне будівництво ЖК «Шоколад» відновлено!

2020-08-28 12:46

ТВК, або ж компоненти для простору на все життя

2020-08-25 23:02

Вітайте, ТВК