Головне

Новини / Головне

2020-05-25 11:07

Таунхаус - більше, ніж квартира, менше ніж будинок

І це не про розміри! Такий тип житла, популярний в Європі і США, залишається архітектурною диковинкою для пострадянських країн. Але, як міг би сказати філософ: “Все тече, все змінюється” і мода також. Таунхауси сьогодні будують і в Рівному, тому доречно буде розібратись, що ж вони собою являють.

В українському законодавстві поняття «таунхаус» взагалі не існує. Але до нього застосовують містобудівне визначення «житловий будинок блокованої забудови - будинок квартирного типу, що складається з двох і більше квартир, кожна з яких має безпосередній вихід на приквартирну ділянку або вулицю».

Таунхаус можна сприймати як ряд індивідуальних будинків «прирощених» один до одного, або ж як квартири, які розмістили вздовж, а не вгору. Особливістю таунхаусу є наявність однієї спільної стіни між сусідніми секціями-блоками, які стоять на спільному фундаменті.

В недобросовісних забудовників може виникнути спокуса під видом таунхаусу продати вам лиш гарну упаковку, “будку” зі стін, але позбавлену цінної начинки, землі і зв’язку з соціумом.

Де слід бути уважним?

Якщо будівництво відбувається на землях не цільового призначення, наприклад, сільськогосподарських. Вже на цьому етапі можна натиснути кнопку «катапульта» і вийти із цієї гри. Напевно, вам запропонують варіант, що в процесі цільове призначення ділянки, з допомогою сільських рад, буде змінене. І таке справді в нашій країні практикують, часом успішно, а часом не дуже. Перевірте портфоліо і репутацію забудовника, бо можливо саме вам доведеться потім вибивати потрібні рішення правдами й неправдами (якщо вдасться), або в гіршому випадку ще й самим проводити комунікації (світло, воду, каналізацію чи газ) до будинка “в полі”. В гуглі вже можна прочитати не одну історію на цю тему — радимо поцікавитись ризиками.

В такому разі покупців заманюють низькою ціною на таунхаус, який, по своїй суті, є житлом вище середнього класу, і не може коштувати як квартира.

Так які ж насправді переваги у хорошого таунхаусу?

Візуально він схожий на дво- чи триповерховий котедж. Таунхаус охоче обирають сімейні пари з дітьми і цінують його за простір, а головне — за власне подвір’я. Разом з квартирою ви отримуєте клаптик землі на якому можете поставити гриль, вирощувати помідори, пити каву у халаті, й навіть засмагати на ганку (актуально для відпусток 2020 року). Кожен з ваших сусідів також має свою ділянку, а ще окремий вхід, гараж і, в принципі, своє життя! Те, що поряд буде мешкати невелика кількість сімей, сприяє добросусідським відносинам. На відміну від індивідуального житлового будинку, таунхаус дешевший в будівництві та обслуговуванні.

 

Тому величезне значення має земельна ділянка, на якій розташований таунхаус. Чи знаходиться нерухомість в межах міста, чи на окраїні села, близькість таунхаусу до благ цивілізації суттєво впливають на вартість.

 

Наостанок декілька нюансів про які варто знати, що вони є:

  1. найбільш правильно визначити таунхаус як багатоквартирний будинок, тільки блокованого типу. Тому забудовник повинен володіти переліком дозвільних документів, як для багатоквартирного будівництва

  2. Уточніть долю земельної ділянки перед будинком: вона буде належати вам, або ж передана у спільне користування всіх мешканців?

  3. Якщо ви інвестор такого будівництва, перевірте чи відповідає земельна ділянка цільовому призначенню, чи є право розпоряджатись землею тощо.

 

Ось ми й розповіли загалом про таунхауси (“міські будинки” - в перекладі). Хоча тем для дослідження цього типу житла іще багато. Залишайте питання, відгуки, діліться власними думками в коментарях. Пам’ятайте про безкоштовні консультації в PRO Житло та будьте свідомими.

Останні

2020-09-21 21:34

Парку Устя – БУТИ

2020-09-16 18:24

Скандальне будівництво ЖК «Шоколад» відновлено!

2020-08-28 12:46

ТВК, або ж компоненти для простору на все життя

2020-08-25 23:02

Вітайте, ТВК