Головне

Новини / Головне

2019-11-01 12:20

Як обрати добросовісного забудовника

Як обрати квартиру в новобудові - за ціною чи за інфраструктурою? Як пересвідчитись, що обрана компанія веде будівництво згідно законодавства? Що слід пам’ятати при виборі майбутнього житла? Ці та інші питання турбують кожного, хто планує придбати квартиру в новобудові.

Почнемо з того, що у Рівному ситуація із добросовісними забудовниками доволі неоднозначна. Один з тих, хто кілька років боровся за права ошуканих пайовиків «Рівненської брами» - голова ініціативної групи Андрій Стасюк:

«Наразі у нашому місті близько тисячі постраждалих від недобросовісних забудовників, а деякі з них навіть не знають про те, що постраждали».

Аби ця кількість потерпілих зменшилась, а в майбутньому і взагалі викоренити недобросовісних забудовників із ринку Андрій Стасюк розповідає, що потрібно зробити:

«Контролювати забудовників, в першу чергу, мають будівельні органи, поліція, прокуратура і фіскальна служба. Чесно кажучи, на мій погляд за останні три роки над тим як цей контроль відбувається? Та ніяк! Думаю, що наші органи працюють лише на 10 відсотків».

Та все ж не слід опускати руки, не все так і погано. У Рівному є і ті, хто зацікавлений у власній репутації. Ось вам кілька порад, як правильно обрати житло від Олександра Ковальчука, народного депутата України з партії «Слуга народу»:

«Якщо є можливість то можна звернутись до ріелторів, які якісно та фахово нададуть консультацію. Слід пам’ятати, що яскраві брошури та красивий офіс не свідчать про добросовісність забудовника. Всі ми хочемо зекономити, тому свідомо не хочемо користуватись порадами фахівців, тож якщо ви вирішили самотужки шукати житло, то слід обирати компанію, яка має надійну репутацію, умовно 5 чи 10 років вони в бізнесі, збудувала багато об’єктів та здала їх в експлуатацію і там вже живуть люди. Зрозуміло, що ціна на їх квартири може бути трохи дорожча, ніж в тих невідомих компаніях, які з інших міст приїхали, якимось чином отримали ділянку, побудували 5 поверхів, ціну поставили нижчу і люди платять внески, що не можна робити. Важливо чи є у забудовника судові позови в межах України, які можна перевірити у єдиному реєстрі судових справ».

Низька ціна на житло також може свідчити, що забудовник економить на будівельних матеріалах, або ж у нього відсутні технічні умови на комунальні мережі.

Такий ризикований крок купівлі квартири в подальшому може обійтись затратами великих коштів на судову тяганину. Наразі, у Рівному існують громадські організації, які на безоплатній основі нададуть консультацію та допоможуть вам у виборі житла.

Останні

2019-11-15 15:05

Проблемні новобудови. Як не втрапити в будівельну аферу.

2019-11-07 18:26

Як «не попасти на гроші» коли купуєш квартиру у Рівному – рекомендації від…чиновника

2019-11-03 12:03

Що робити, якщо ви купили довгобуд

2019-11-01 12:20

Як обрати добросовісного забудовника